יין יאנג ברפואה הסינית

סמל היין-יאנג הוא תוצר של הפילוסופיה הסינית לגבי תפקוד היקום. הצורות השחורות והלבנות בתוך המעגל מייצגות את האינטראקציה בין שתי אנרגיות הנקראות "יין" ו"יאנג"; הן לא לגמרי שחורות או לבנות ואינן יכולות להתקיים אחת בלי השנייה. עקומת הסמל מזכירה לנו את השינוי התמידי באיזון שבין יין ליאנג, אשר מייצגים את כל העקרונות הנגדיים שניתן למצוא ביקום.

"הקיסר הצהוב" אמר, '' העיקרון של יין ויאנג הוא הבסיס של היקום כולו. זהו היסוד של כל בריאה".

היין, האלמנט הכהה יותר, הוא פסיבי, כהה, נשי, לח, מייצג מוות, קטן, ומתאים ללילה; יאנג, האלמנט הבהיר, הוא פעיל, קל, גברי, יבש, מייצג לידה, גדול ומתאים ליום.

האופי המחזורי של יין ויאנג מסמל מספר דברים לתלמידי הרפואה והפילוסופיה הסינית:

  • כל התופעות משתנות לניגודיהן במעגל נצחי של היפוך.

  • מאחר ועיקרון אחד מייצר את האחר, כל התופעות מכילות את הזרעים של מצבם ההפוך. לדוגמה, למחלה יש את זרעי הבריאות והבריאות מכילה את זרעי המחלה.

  • אף על פי שההפך לא נראה קיים, אין דבר אשר נטול לחלוטין ממצבו ההפוך.

הרפואה הסינית המסורתית (ובפרט דיקור סיני ללא מחטים, הילינג,אקופרסורה וטריגר פוינט) מיישמת את הפילוסופיות של יין יאנג לטיפול במחלות. כאשר קיים בגוף איזון בין יין ויאנג, הבריאות היא השלטת; כאשר יין ויאנג אינם מאוזנים, יש מחלה.

על פי כתבי הרפואה הסינית, מחלות הנגרמות על ידי פתוגנים של יאנג בדרך כלל מבטאות את עצמן עם תסמיני חום, בעוד מחלות הנגרמות על ידי פתוגנים של יינים בדרך כלל מבטאות את עצמן עם תסמיני קור. המאמצים לאבחן פתוגנים של יין או יאנג מתבטאים בשאלוני קליטה עם שאלות כגון "האם אתה מעדיף משקאות חמים או קרים?" או "מהו הזמן האופטימאלי שלך ביום?"

רופאי הרפואה הסינית קבעו פעם את אופי חוסר האיזון, הוא או היא שואפים להחזיר את האיזון באמצעות מגוון של גישות כגון אקופרסורה,הילינג, צמחי מרפא, ושינויים מומלצים בתזונה או באורח החיים. כאשר האיזון משוחזר בגוף, כך גם הבריאות.

שעות פעילות

א-ה   -   10:00-22:00

ו-ש   -   סגור

בתאום מראש בלבד

הקליניקה לרפואה סינית מתקדמת של ערן אלגור לרפואת הגוף והנפש, ממוקמת ביישוב בית דגן.  אם אתם מרגישים מבולבלים, חשים בדידות, סובלים מחרדות או שהגעתם לצומת דרכים ואינכם יודעים לאן לפנות - הגעתם למקום הנכון!!! שילחו הודעה לערן, שתפו אותו בהרגשתכם והוא ישמח לתת לכם מענה ולסייע לכם  .

Eran Algor - Copyright © - All Rights Reserved / holisticmedicalclinic